Sanacija dimnika se začne s tem, da pokličimo primerno podjetje, ki bo prišlo opraviti strokovni pregled in ocenilo stroške popravila. Dimnik moramo v veliko primerih sanirati, ker je pač obstoječi v izredno slabem stanju, kar je opazno tudi na slabem delovanju. Če želim poskrbeti za varno ogrevanje celotnega doma, pa je priporočljivo opraviti vsa potrebna popravila.
Sanacija dimnika bo torej s strokovnjaki, ki nam lahko svojo pooblaščenost dokažejo s primernimi pooblastili, hitra in enostavna. Le dobra sanacija nam bo namreč zagotovila, da kasneje ne bomo imeli težav z uhajanjem dimnih plinov, ki so lahko zelo nevarni. Opažali ne bomo niti kondenziranja dimnika, ki je precej škodljivo za celotno konstrukcijo in kar je najbolj pomembno, dimnik ne bo imel slabega vleka, ki je pokazatelj slabo opravljenega dela.
Sanacija dimnika je pri vsakem posameznem dimniku drugačna. Velikokrat že zaradi tega, ker so starejši dimniki grajeni na različne načine. Da se moramo odločiti za sanacijo nam bo nakazovala tudi stena dimnika, ki bo postala polna razpok in polna črnih madežev zaradi zastajanja nevarnih saj. V vseh opisanih primerih moramo nujno poklicati strokovnjake, da dimnik pregledajo in ga po potrebi sanirajo.
Trojslojni dimnik lahko priključimo na različna kurišča
Trojslojni dimnik je izdelan tako, da je njegova notranja cev izdelana iz nerjaveče pločevine, ki je stoodstotno odporna proti koroziji. Debeline notranjih cevi se razlikujejo. Dobri dimniki se ponašajo s vsaj 0.6 milimetra debeline. Lahko si kupim tudi tanjšo verzijo z 0,5, ki pa je primerna le za trda goriva. Najdebelejše cevi pa so debele kar 1 milimeter.
Trojslojni dimnik ima nameščeno toplotno izolacijo ki je izdelana iz mineralnih vlaken, ki so prepredene zelo na gosto in se ponašajo z odličnimi izolacijskimi lastnostmi.
Trojslojni dimnik ima tudi zunanjo cev, ki je površinsko obdelana z visokim sijajem. To da našemu dimniku prekrasen svetel izgled, ki ga bo vedno lepo pogledati.