Veliko ljudi je prepričanih, da parket in talno ogrevanje preprosto ne sodijo skupaj, vendar to ni popolnoma res. S časom, ko je talno ogrevanje postajalo vedno bolj in bolj popularno so se na to odzvali tudi proizvajalci parketa in nastal je gotovi parket.
Ta se od ostalih vrst parketa nekoliko razlikuje po tem, da je narejen iz dveh slojev. Tanjša plast masivnega lesa kot je recimo hrast se nahaja na podlagi, ki je narejena iz bolj redkega in mehkega lesa kot je na primer breza. To omogoča, da je talno ogrevanje, ki je nameščeno pod podom vseeno učinkovito kljub temu, da so masivni podi, ki so narejeni samo iz hrasta izolativni oziroma ne prevajajo dobro toplote. Na ta način je lahko gotovi parket uporabljen tudi v novogradnjah, ki jih močno zanima tudi učinkovitost ogrevanja, kjer talno ogrevanje zagotovo presega vse standarde.
Če želimo ohraniti tudi nizko ceno so lamelni parketi idealni za nas
Kadar se zanimamo za parket kaj hitro tudi ugotovimo, da je lahko njegova cena kar precej visoka, še posebej če se gre za masivni pod ali na splošno tak parket, kjer so deske daljše. Če želimo imeti v stanovanju oziroma hiši pod iz lesa, vendar si ne moremo privoščiti polnega parketa se lahko vedno odločimo za lamelni parket.
Kljub mnenju mnogih lamelni parketi niso prav nič manj kvalitetni kar se tiče lesa. Edina razlika med klasičnim parketom in lamelnim je velikost desk, ki se uporabljajo. Tukaj lahko vidimo, da za posamezno lamelo uporabljamo manjše deščice, kar pomeni, da lahko maksimiramo količino proizvedenega parketa in zmanjšamo odpadek pri proizvodnji, kar je lahko samo pozitivno tako za okolje kot proizvajalca, kot tudi za ceno, ki jo nosijo lamelni parketi in s tem naredijo leseni pod bolj dostopen povprečnemu kupcu.