Letna kuhinja je idealen dodatek za tiste, ki lahko namenijo nekaj prostora okoli hiše tudi prostočasnim družabnim aktivnostim. Gre za zelo priljubljen dodatek, ki pa zahteva nekaj dela in tudi določeno investicijo – opremiti se bo treba s pravo opremo, poleg tega pa bo treba verjetno opraviti tudi manjša gradbena dela. Letne kuhinje se najbolje podajo v prizidek ali na prostorno teraso, seveda pa so detajli na tem področju povsem odvisni od tega, kakšno opremo želimo uporabljati in kakšne načrte imamo pri tem.
Izdelava letne kuhinje je lahko povsem enostavna, če jo zaupamo mojstrom, ki ponujajo tovrstne storitve. V ponudbi so kompletne kuhinje, ki zahtevajo le vgradnjo na končni lokaciji, pa tudi to je enostavno in hitro narejeno. Ta možnost ponuja odličen rezultat in hitro opravljeno delo, zahteva pa nekaj več denarja. Lahko pa se oblikovanja, izgradnje in opremljanja letne kuhinje lotimo tudi sami, običajno najprej s primernimi gradbenimi deli in nato z nakupom in vgradnjo opreme.
Moramo pa že v začetku kuhinjo natančno načrtovati in oblikovati, tudi izbrana oprema že igra svojo vlogo. Žari na plin recimo zahtevajo dovod plina, najbolj praktično bo, da jih povežemo s plinovodom. Da bodo lahko v letni kuhinji žari na plin nemoteno delovali, moramo torej že pri načrtovanju kuhinje zagotoviti dovod plina. Enako velja za druge vrste žarov, oziroma vsaj za električne, ki za delovanje potrebujejo dostop do električnega omrežja. Žari na plin sicer lahko koristijo tudi prenosno plinsko jeklenko, a če imamo možnost doma do kuhinje napeljati plinovod, je to boljša rešitev, čeprav seveda pomeni nekaj komplikacij.
Izdelava letne kuhinje morda ne bo zahtevala več kot le postavitev opreme na svoje mesto, lahko pa se bo treba posvetiti zahtevnejšim gradbenim projektom. Vse je odvisno od tega, kako je pripravljeno okolje in kakšne načrte imamo pri uporabi leten kuhinje.